fbpx

Balceğiz Doğal Püren Balı 450 Gram

150 

Balceğiz Doğal Köyceğiz Püren Balı 450 Gram

Püren Balı

PÜREN BALININ ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Köyceğiz Bal Dükkanı Püren balı ülkemizde Akdeniz, Ege bölgelerinde görülür.Ancak köken olarak Akdeniz iklim koşullarının makilik bir bitkisidir.

Balımız püren bitkisi ilkbahar ve sonbaharda açan çeşitleri vardır.

Balımızın en çok çıkarılabildiği bölge ise Muğla yöresidir. Köyceğiz Bal Dükkanı püren balı sizler için aradığınız o enfes tadı sağlayacak en güzel baldır.

Ekim ayında bu bitkilerin Muğla yöresinde yol kenarlarında mor ve pembe olarak açtıklarını gözlemleyebilirsiniz.

Bu dönemlerde bitkilerin çiçek açıp nektarlarını salması ile arılar tarafından da sevilen bir bal olduğu için arıların resmen hücum ettiği bir baldır. Arıların bu nektarları alarak vücutlarında sindirdikten sonra kovana bırakması ve olgunlaştırması ile de bal haline gelmektedir.

AVRUPA VE TÜRKİYE PİYASASINDA ÇOK DEĞERLİ BİR BALDIR

Bu kadar değerli olmasının nedeni içerisindeki nektarın  vişne suyu tadına yakın tat veriyor olmasıdır. Ayrıca şifa açısından da karaciğer yağlanması, idrar yolları rahatsızlıklarına en etkili ürünlerden biri olması gelmektedir.

Avrupa bal piyasasında oldukça değerli bir baldır. Ayrıca yüksek enerji verici özelliği ile de oldukça önemli bir baldır.

PÜREN BALININ FAYDALARI;

  • Karaciğer yağlanması ile mücadelede öne çıkan önemli bir sofralık besindir.
  • İdrar yolları rahatsızlıklarında çözüm niteliğindedir. Ayrıca prostat gibi büyük hastalıklara çözüm odaklı çalışan faydalı bir baldır.
  • Yüksek enerji veren besleyiciliği olan ayrıca tadıyla tüketiciyi kendisine enfes tadından dolayı bağlayan mükemmel baldır.

Hafta içi saat 16:00'a kadar, cumartesi günleri saat 13:00'a kadar verilen siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.

Stok kodu: KBD117 Kategoriler: , , Etiketler: